BETA VERZE
NÁŠ TIP: Inzerujte, nakupujte a prodávejte na SUPER-BAZAR.cz

Kategorie: Okrasné listem

Pokojová rostlina - Šeflera
Šeflera
Je-li tento druh pěstován ve veliké hydroponické nádobě, může dosáhnout impozantních rozměrů i v bytě. Existují i panašované druhy se žlutými skvrnami na listech.
Pokojová rostlina - Difenbachie
Difenbachie
Tato rostlina z deštných pralesů tropické Ameriky má veliké listy zbarvené žlutě a zeleně. Pěstování v obytné místnosti není zcela bez problémů, neboť difenbachie má vysoké nároky na teplotu a vzdušnou vlhkost. Je to jedovatá rostlina.
Pokojová rostlina - Fíkus
Fíkus
Jeden z nejznámnějších Fícusů u nás (je známo přes 1000 druhů), které jsou domovem především v Asii. Nejznámnějším jsou u nás druhy F.robusta(F.elastica) (na obr.), pak F.benjmina a odrůda Lyrata s obrovskými hruškovitými listy. Není již ani vyjímkou plazivý ficus Pumila s malinkými lístečky. Všechny tyto kultivary (mimo Lyraty) mají i panašované (pestrolisté) odrůdy, které jsou velmi krásné, ale poněkud choulostivější.


Pokojová rostlina - Fíkus Benjamina
Fíkus Benjamina
Jeden z nejznámnějších Fícusů u nás (je známo přes 1000 druhů), které jsou domovem především v Asii. Nejznámnějším jsou u nás druhy F.benjamina (na obr.), F.robusta (F.elastica), a odrůda F.lyrata s obrovskými hruškovitými listy. Není již ani vyjímkou plazivý ficus Pumila s malinkými lístečky. Všechny tyto kultivary (mimo Lyraty) mají i panašované (pestrolisté) odrůdy, které jsou velmi krásné, ale poněkud choulostivější.
Pokojová rostlina - Tchýnin jazyk
Tchýnin jazyk
Je to "klasická" květina do hospody, kde tato rostlina z čeledi agávovitých vydrží v tmavém koutě v zatuchlém vzduchu a tabákovém kouři, jako by se nacházela ve své domovině v afrických tropech. Je známo přes 70 druhů rostlin tohoto rodu. Nejznámnější je S.trifasciata (na obr.) s příčnými pruhy, čistě zelená, nebo se žlutým okrajem. Mečovité listy mohou dosáhnout délky přes 1m.
Pokojová rostlina - Pokojový cypřiš
Pokojový cypřiš
Pokud lze pokojový cypřiš vůbec pěstovat v interiéru, tedy pouze ve kbelíku. Tato odrůda vyšlechtěná v Anglii se dostala do prodeje roku 1947 jako dřevina pro podnebí s mírnou zimou. Pro pěstování v obytných místnostech roste vlastně příliš rychle (roční přírustek 30cm), a nevyhovuje ani z hlediska svého habitu. Zařazení tohoto hezkého cypřiše se zlatými jehlicemi do sortimentu pokojových rostlin může být považováno ze nepodařený pokus otevřít trh pro rostlinu nevyhovující danému účelu.


Pokojová rostlina - Monstera
Monstera
Tato stálezelená rostlina pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky a je blízce příbuzná s rodem Philodendron. Přes svůj exotický původ se monstera výborně hodí k pěstování v bytě a může na stanovištích, která jí vyhovují, vytvářet po mnoho let své obrovské dekorativní listy a veliký počet vzdušných kořenů.
Kalatea
Jsou okrasné listem kromě CALATHEA CROCATA, která má i oranžové květy(listy s fialovou spodní stranou).Listy mají různou barvu, tvar, velikost, žilkování.
Zamioculcas
Velmi oblíbená rostlina, neboť má stále hezky lesklé listy.Je nenáročná na vodu, jelikož si ji uchovává v hlízách.
Alokázie
U nás se dají zakoupit 2 druhy, jedna má velké zelené listy a druhá šípovité fialové s krásnym žebrováním.
Kořenokvětka
Její listy se používají ve vazbě.Jsou nádherně tmavě zelené a lsklé, ale existuje i zbarvený druh(panašovaný). Ten je, ale náročnější.
Dracena sanderiana LUCKY BAMBOO
Používá se k aranžmá v misce (víc rostlin jako pyramida), nebo do řez. květin po 1 kuse.
Pepřinec
Existuje mnoho druhů okrasnými listy, ale i květy.
Scindapsus
Rostlina našich babiček, pro snadné pěstování a množení. Stačí odštípnout vrchol stonku a dát do vody zakořenit.
Ananasovník
Potřebuje dostatek místa, neboť má úzké dlouhé listy (až 90cm)a mají zoubkaté okraje.
Aspidistra
Rostlina okrasná listem, používá se do řezaných kytic.
Filodendron
Rostlina, která potřebuje v květináči oporu. Můžeme upravovat řezem. Obsahuje látky dráždící pokožku a sliznice.
Soleirolia
Používá se k pokrytí zeminy kolem pokojových rostlin, ale může utlačovat nízké rostliny. Snadno se pěstuje a rozmnožuje.
Syngonium
Zatim nic
Rademachera
Zatim nic