BETA VERZE
NÁŠ TIP: Inzerujte, nakupujte a prodávejte na SUPER-BAZAR.cz

Kategorie: Okrasné listem

Pokojová rostlina - Šeflera
Šeflera
Je-li tento druh pěstován ve veliké hydroponické nádobě, může dosáhnout impozantních rozměrů i v bytě. Existují i panašované druhy se žlutými skvrnami na listech.
Pokojová rostlina - Difenbachie
Difenbachie
Tato rostlina z deštných pralesů tropické Ameriky má veliké listy zbarvené žlutě a zeleně. Pěstování v obytné místnosti není zcela bez problémů, neboť difenbachie má vysoké nároky na teplotu a vzdušnou vlhkost. Je to jedovatá rostlina.
Pokojová rostlina - Fíkus
Fíkus
Jeden z nejznámnějších Fícusů u nás (je známo přes 1000 druhů), které jsou domovem především v Asii. Nejznámnějším jsou u nás druhy F.robusta(F.elastica) (na obr.), pak F.benjmina a odrůda Lyrata s obrovskými hruškovitými listy. Není již ani vyjímkou plazivý ficus Pumila s malinkými lístečky. Všechny tyto kultivary (mimo Lyraty) mají i panašované (pestrolisté) odrůdy, které jsou velmi krásné, ale poněkud choulostivější.


Pokojová rostlina - Fíkus Benjamina
Fíkus Benjamina
Jeden z nejznámnějších Fícusů u nás (je známo přes 1000 druhů), které jsou domovem především v Asii. Nejznámnějším jsou u nás druhy F.benjamina (na obr.), F.robusta (F.elastica), a odrůda F.lyrata s obrovskými hruškovitými listy. Není již ani vyjímkou plazivý ficus Pumila s malinkými lístečky. Všechny tyto kultivary (mimo Lyraty) mají i panašované (pestrolisté) odrůdy, které jsou velmi krásné, ale poněkud choulostivější.
Pokojová rostlina - Pokojový cypřiš
Pokojový cypřiš
Pokud lze pokojový cypřiš vůbec pěstovat v interiéru, tedy pouze ve kbelíku. Tato odrůda vyšlechtěná v Anglii se dostala do prodeje roku 1947 jako dřevina pro podnebí s mírnou zimou. Pro pěstování v obytných místnostech roste vlastně příliš rychle (roční přírustek 30cm), a nevyhovuje ani z hlediska svého habitu. Zařazení tohoto hezkého cypřiše se zlatými jehlicemi do sortimentu pokojových rostlin může být považováno ze nepodařený pokus otevřít trh pro rostlinu nevyhovující danému účelu.
Pokojová rostlina - Tchýnin jazyk
Tchýnin jazyk
Je to "klasická" květina do hospody, kde tato rostlina z čeledi agávovitých vydrží v tmavém koutě v zatuchlém vzduchu a tabákovém kouři, jako by se nacházela ve své domovině v afrických tropech. Je známo přes 70 druhů rostlin tohoto rodu. Nejznámnější je S.trifasciata (na obr.) s příčnými pruhy, čistě zelená, nebo se žlutým okrajem. Mečovité listy mohou dosáhnout délky přes 1m.


Pokojová rostlina - Monstera
Monstera
Tato stálezelená rostlina pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky a je blízce příbuzná s rodem Philodendron. Přes svůj exotický původ se monstera výborně hodí k pěstování v bytě a může na stanovištích, která jí vyhovují, vytvářet po mnoho let své obrovské dekorativní listy a veliký počet vzdušných kořenů.
Kalatea
Jsou okrasné listem kromě CALATHEA CROCATA, která má i oranžové květy(listy s fialovou spodní stranou).Listy mají různou barvu, tvar, velikost, žilkování.
Zamioculcas
Velmi oblíbená rostlina, neboť má stále hezky lesklé listy.Je nenáročná na vodu, jelikož si ji uchovává v hlízách.
Alokázie
U nás se dají zakoupit 2 druhy, jedna má velké zelené listy a druhá šípovité fialové s krásnym žebrováním.
Kořenokvětka
Její listy se používají ve vazbě.Jsou nádherně tmavě zelené a lsklé, ale existuje i zbarvený druh(panašovaný). Ten je, ale náročnější.
Dracena sanderiana LUCKY BAMBOO
Používá se k aranžmá v misce (víc rostlin jako pyramida), nebo do řez. květin po 1 kuse.
Pepřinec
Existuje mnoho druhů okrasnými listy, ale i květy.
Scindapsus
Rostlina našich babiček, pro snadné pěstování a množení. Stačí odštípnout vrchol stonku a dát do vody zakořenit.
Ananasovník
Potřebuje dostatek místa, neboť má úzké dlouhé listy (až 90cm)a mají zoubkaté okraje.
Filodendron
Rostlina, která potřebuje v květináči oporu. Můžeme upravovat řezem. Obsahuje látky dráždící pokožku a sliznice.
Aspidistra
Rostlina okrasná listem, používá se do řezaných kytic.
Soleirolia
Používá se k pokrytí zeminy kolem pokojových rostlin, ale může utlačovat nízké rostliny. Snadno se pěstuje a rozmnožuje.
Syngonium
Zatim nic
Rademachera
Zatim nic