BETA VERZE
NÁŠ TIP: Inzerujte, nakupujte a prodávejte na SUPER-BAZAR.cz

Tchýnin jazyk (Sansevieria trifasciata)

Tchýnin jazyk

Je to "klasická" květina do hospody, kde tato rostlina z čeledi agávovitých vydrží v tmavém koutě v zatuchlém vzduchu a tabákovém kouři, jako by se nacházela ve své domovině v afrických tropech. Je známo přes 70 druhů rostlin tohoto rodu. Nejznámnější je S.trifasciata (na obr.) s příčnými pruhy, čistě zelená, nebo se žlutým okrajem. Mečovité listy mohou dosáhnout délky přes 1m.

Stanoviště: Nejlépe se jí daří v bytě na místě světlém až sluném, snáší však i polostín. V zimě vyhovuje vytopená místnost, teplota pod 19°C jí neprospívá.

Zálivka: Raději příliš málo, než příliš mnoho. Mezi zálivkami děláme delší přestávky, až je zemina suchá. Dobře snáší suchý vzduch a tvrdou vodu.

Hnojení: V létě jednou za 2 týdny hnojivem pro kaktusy, nebo nízkou koncentrací hnojiva pro květiny. V zimně nehnojit vůbec. Rozmnožování : Dělěním oddenku; je jednoduché. I listové řízky zakoření většinou uspokojivě, rostliny takto vzniklé mají většinou jen zelené listy.

Poznámky: Hnědé skvrny nebo shnilé listy svědčí o příliš velké vlhkosti (přemokření) nebo o příliš nízké teplotě v zimě. Přesazuje se jen jeli kořenový bal příliš velký a tlačí květinu ven z květináče.

Světlo Zálivka Rozměry

 

Diskuze k rostlině: Tchýnin jazyk (Sansevieria trifasciata)

Diskuze neslouží jako poradna, ale pouze pro komunikaci mezi návštěvníky.

Vaše jméno

Váš e-mail

Text:
Vaše komentáře

vera.jirka@seznam.cz

27.04.2011 - 01:08


Jitka Kolářová

11.04.2011 - 22:38
Tato květina ozdobná listem vykvetla drobnými bílými kvítky, silněji vonícími v latě.


kamča

22.01.2011 - 14:48
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se stane něco králíkovi, když okousal tchýnin jazyk? A jak mu mám teď pomoci? Díky.


Barbora

28.04.2010 - 11:38
Zdravím, chtela bich se zeptat jestly je možné dát Tchýnin jazyk i ven, a na zimu domu. Máme jí doma a chceme jí dát ven a nevíme jestly můžem kdeyž je to pokojová kvetina jestly to zvládne. Děkuji za odpoveĎ.


Věra Havelková

01.03.2010 - 22:41
Prosím o radu, jaký květináč má ráda Sansevieria plýtký nebo hluboký ? Díky moc.